Author Archives: mmoistan_ismuh

Ekim Ayı Çarşamba Buluşması Gerçekleşti

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Ekim ayı buluşması yapıldı.

Etkinlik,  26 Ekim 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen sonra başlamak amacıyla yapıldı.

Oda ve mesleki çalışmalara yönelik konuşmaların olduğu etkinlikte, katılımcılar odadan beklentilerini ve değerlendirmelerini paylaştılar.

Çarşamba Buluşmaları her ayın üçüncü haftası yapılmaya devam edilecek.

26.10 (1) 26.10 (2) 26.10 (3)

İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şube İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır başlıklı söyleşi 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. İş arama ve mülakat sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Hakkı Taşdemir’in sunumuyla yapıldı.

İş görüşmesinden önceki süreç, mülakatta sorulan sorulara nasıl cevap verilmesi gerektiği, özgeçmiş sunumu ve mülakat sürecinde davranışların anlamına dair önemli bilgilerin paylaşıldığı etkinlik MMO İstanbul Şube’de yapıldı.

İş arama sürecinde olan mühendislerle dayanışma amaçlı düzenlenen etkinlikler önümüzdeki dönemlerde de mühendislerin talepleriyle şekillenerek devam edecek.

is-gor-foto

Ağustos Ayı Çarşamba Buluşması Düzenlendi

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Ağustos ayı buluşması yapıldı.

Etkinlik,  24 Ağustos 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen sonra başlamak amacıyla yapıldı.

Oda ve mesleki çalışmalara yönelik konuşmaların olduğu etkinlikte, katılımcılar odadan beklentilerini ve değerlendirmelerini paylaştılar.

Çarşamba Buluşmaları yaz dönemi boyunca her ayın üçüncü haftası yapılmaya devam edilecek.

14081216_10209123947950068_590750775_n

 

İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır?

MMO İstanbul Şubesi İş ve Mühendis Birimi tarafından 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü 13:00`da Hakkı Taşdemir‘in sunumuyla “İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır” başlıklı söyleşi düzenlenecek.

 

 

Etkinlik Kaydı İçin:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOZAI3B2dlb86pVa_pm_hJqtad7x2X_EwDKe2AjgEFiRZYdw/viewform

 

İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şube İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları başlıklı söyleşi 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. İş arama sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Hakkı Taşdemir’in sunumuyla yapıldı.

İş arama süreci, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama ve mülakat sürecine dair önemli bilgilerin paylaşıldığı etkinlik MMO İstanbul Şube’de yapıldı.

İş arama sürecinde olan mühendislerle dayanışma amaçlı düzenlenen etkinlikler önümüzdeki dönemlerde de mühendislerin talepleriyle şekillenerek devam edecek.

Söyleşi: İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları

MMO İstanbul Şubesi İş ve Mühendis Birimi tarafından iş arama sürecinde olan mühendislerle dayanışma amaçlı düzenlenen İş&Mühendis söyleşileri devam ediyor. Mühendislerin talepleriyle şekillenen etkinliklerin ikincisi, 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü 13:00`da “İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları” başlığıyla yapılacak. Hakkı Taşdemir’in sunumuyla gerçekleşecek etkinlik ücretsizdir.

Kayıt ve iletişim: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOZAI3B2dlb86pVa_pm_hJqtad7x2X_EwDKe2AjgEFiRZYdw/viewform?c=0&w=1

is-muhendis-soylesi-is-ararken-dikkat-web-sosyal-medya

Etkin Mülakat Teknikleri Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şubesi Beylikdüzü İlçe Temsilciliği ve İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen Etkin Mülakat Teknikleri başlıklı söyleşi 1 Ağustos 2016 Pazartesi günü gerçekleştirildi. İş arama sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Gülay Savaş’ın sunumuyla yapıldı.

Özgeçmiş hazırlama ve mülakat sürecine dair önemli bilgilerin paylaşıldığı etkinlik MMO İstanbul Şubesi Beylikdüzü İlçe Temsilciliği’nde yapıldı. İş ve Mühendis söyleşileri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Gülay Savaş kariyer sürecinin ilk adımı olan özgeçmiş hazırlama süreci hakkında “Özgeçmiş hazırlamadan evvel, hedef belirlenmelidir ve bu hedefe göre özgeçmiş hazırlanmalıdır. Diğer bir deyişle, hazırlanan tek tip özgeçmiş, aynı haliyle tüm başvurularda kullanılmamalıdır. Başvurduğunuz pozisyonla ilgili olarak, güçlü olduğunuz alanların, tecrübelerin öne çıkarılmasında fayda vardır. Aynı zamanda bir standart olmamasına rağmen, 1 veya 2 sayfayı geçmemelidir” ifadelerini kullandı.
MMO Beylikdüzü İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Ezgi Kılıç, etkinlik açılışında temsilcilik çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İş arama sürecinde olan mühendislerle dayanışma amaçlı düzenlenen etkinlikler önümüzdeki dönemlerde de mühendislerin talepleriyle şekillenerek devam edecek.

13909231_863723747065066_4901039209401046935_o 13913811_863723820398392_1979581248824161038_o

Otomotiv Mevzuatı Ve Homologasyon Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Otomotiv Mevzuatı ve Homologasyon etkinliği 30 Temmuz 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Etkinlikte sektörün önde gelen deneyimli mühendisleri genç meslektaşlarıyla tecrübe paylaşımında bulundu.

Etkinlik, üniversitelerden bu dönem mezun olan genç mühendislerin sektör, meslek ve iş hayatına yönelik bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunmak, çalışmak istedikleri alanı ve yapmak istedikleri işe dair karar verebilmelerini sağlamak amacıyla yapıldı. Etkinlikte Nurettin Çolak, Tahsin Doğan, Yiğit Ünsal ve Alpay Lök deneyim paylaşımında bulunarak katılımcıların sorularını yanıtladılar. Ayrıca İTÜ Öğretim üyesi Dr.Hikmet Arslan ve MMO Motorlu Araçlar Komisyonu üyesi Hacı Çiçek bilgi aktarımıyla etkinliğe destek verdiler.

Genç mühendislere sektörü tanıtmak amaçlı düzenlenen etkinlikler önümüzdeki dönemlerde de öğrencilerin talepleriyle şekillenerek devam edecek.

Temmuz Ayı Çarşamba Buluşması Düzenlendi

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Temmuz ayı buluşması yapıldı.

Etkinlik,  27 Temmuz 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen sonra başlamak amacıyla yapıldı.an etkinlikler Mayıs ayında yeni üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Oda ve mesleki çalışmalara yönelik konuşmaların olduğu etkinlikte, MMO İstanbul Şube Sekreteri İbrahim Tataroğlu, MMO İstanbul Şube Teknik Görevlileri Alican Özalp ve Mesut Geçgel Oda bilgilendirmesi yaptılar.

Çarşamba Buluşmaları yaz dönemi boyunca her ayın üçüncü haftası yapılmaya devam edilecek.

Mezuniyete 1’Kala Buluşması Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon Başlıklarında Düzenlendi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Mezuniyete 1`Kala Buluşmaları’nın ikincisi Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon başlığıyla 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Üniversitelerden bu dönem mezun olan genç mühendislerin sektör, meslek ve iş hayatına yönelik bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunmak, çalışmak istedikleri alanı ve yapmak istedikleri işe dair karar verebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Mezuniyete 1`Kala Buluşmaları, Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon başlıklarında yapıldı. Alpay LÖK moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik kapsamında Musa Kaplan, Mertkan AKAY ve Uğur Karpuz deneyim paylaşımında bulunarak katılımcıların sorularını yanıtladılar.

 

Genç mühendislere sektörü tanıtmak amaçlı düzenlenen etkinlikler, önümüzdeki dönemlerde de öğrencilerin talepleriyle şekillenerek devam edecek.