Category Archives: Genel

Ekim Ayı Çarşamba Buluşması Gerçekleşti

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Ekim ayı buluşması yapıldı. Etkinlik,  26 Ekim 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen… Devam.. »

İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şube İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır başlıklı söyleşi 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. İş arama ve mülakat sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Hakkı Taşdemir’in sunumuyla yapıldı. İş görüşmesinden önceki süreç, mülakatta sorulan sorulara nasıl cevap verilmesi gerektiği, özgeçmiş sunumu ve mülakat sürecinde… Devam.. »

Ağustos Ayı Çarşamba Buluşması Düzenlendi

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Ağustos ayı buluşması yapıldı. Etkinlik,  24 Ağustos 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen… Devam.. »

İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır?

MMO İstanbul Şubesi İş ve Mühendis Birimi tarafından 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü 13:00`da Hakkı Taşdemir‘in sunumuyla “İş Görüşmesinde Nasıl Davranılır” başlıklı söyleşi düzenlenecek.     Etkinlik Kaydı İçin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOZAI3B2dlb86pVa_pm_hJqtad7x2X_EwDKe2AjgEFiRZYdw/viewform  

İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şube İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları başlıklı söyleşi 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. İş arama sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Hakkı Taşdemir’in sunumuyla yapıldı. İş arama süreci, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama ve mülakat sürecine dair önemli… Devam.. »

Söyleşi: İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları

MMO İstanbul Şubesi İş ve Mühendis Birimi tarafından iş arama sürecinde olan mühendislerle dayanışma amaçlı düzenlenen İş&Mühendis söyleşileri devam ediyor. Mühendislerin talepleriyle şekillenen etkinliklerin ikincisi, 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü 13:00`da “İş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Püf Noktaları” başlığıyla yapılacak. Hakkı Taşdemir’in sunumuyla gerçekleşecek etkinlik ücretsizdir. Kayıt ve iletişim: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOZAI3B2dlb86pVa_pm_hJqtad7x2X_EwDKe2AjgEFiRZYdw/viewform?c=0&w=1

Etkin Mülakat Teknikleri Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şubesi Beylikdüzü İlçe Temsilciliği ve İş&Mühendis Birimi tarafından düzenlenen Etkin Mülakat Teknikleri başlıklı söyleşi 1 Ağustos 2016 Pazartesi günü gerçekleştirildi. İş arama sürecinde kişilere destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlik Gülay Savaş’ın sunumuyla yapıldı. Özgeçmiş hazırlama ve mülakat sürecine dair önemli bilgilerin paylaşıldığı etkinlik MMO İstanbul Şubesi Beylikdüzü İlçe… Devam.. »

Otomotiv Mevzuatı Ve Homologasyon Başlıklı Söyleşi Yapıldı

MMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Otomotiv Mevzuatı ve Homologasyon etkinliği 30 Temmuz 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Etkinlikte sektörün önde gelen deneyimli mühendisleri genç meslektaşlarıyla tecrübe paylaşımında bulundu. Etkinlik, üniversitelerden bu dönem mezun olan genç mühendislerin sektör, meslek ve iş hayatına yönelik bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunmak, çalışmak istedikleri alanı ve yapmak istedikleri işe dair karar… Devam.. »

Temmuz Ayı Çarşamba Buluşması Düzenlendi

MMO İstanbul Şubesi tarafından Odamıza yeni kayıt olan üyelerle her ayın üçüncü haftasında gerçekleştirilen “Çarşamba Buluşmaları” etkinliklerinin Temmuz ayı buluşması yapıldı. Etkinlik,  27 Temmuz 2016 Çarşamba günü İstanbul Şube Binası‘nda odamıza yeni üye olan meslektaşlarımıza “Hoş Geldin” demek, Oda çalışmalarını tanıtmak, üyelerimizin talep ve önerilerini dinleyerek birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye, Odaya kayıt olduktan hemen… Devam.. »

Mezuniyete 1’Kala Buluşması Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon Başlıklarında Düzenlendi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Mezuniyete 1`Kala Buluşmaları’nın ikincisi Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon başlığıyla 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi.   Üniversitelerden bu dönem mezun olan genç mühendislerin sektör, meslek ve iş hayatına yönelik bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunmak, çalışmak istedikleri alanı ve yapmak istedikleri işe dair karar verebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Mezuniyete 1`Kala Buluşmaları, Otomotiv-İmalat-Konstrüksiyon… Devam.. »