Category Archives: Çalışma Yaşamı

Kraliçe Arı Sendromu

        Kraliçe arı sendromu’ bayatlamış cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir önyargıdan ibaret olup… İş yaşamında kullanılan bu tanımlama arı kovanından ve kovandaki kraliçe arının durumundan geliştirilmiştir.  Kraliçe arının kovanda tek olması ve diğer tüm arıların ona özen göstermesi, tekliğinin farkında olması ile iktidarını sürdürmek için gösterdiği mücadeleden türetilmiştir. Bu kavram 1973 yilinda Toby Epstein… Devam.. »

Sevgili Yeni Mezun, Sadece Sen Korkmuyorsun

entrepreneur.com editörlerinden, Kariyer Danışmanı ve Yazar Sarah Vermunt, yeni mezunların kariyer endişelerine ve yaşadıkları sorunlara yönelik kaleme aldığı mektubunda bambaşka bir perspektiften onlara çok özel tavsiyelerde bulunuyor.   “Sevgili yeni mezun, Tahmin ediyorum ki şu an freni patlamış bir araba misali üzerine gelen belirsiz geleceğinle baş başasın. Bir şeyler yapmak, en iyi kararı vermek ve… Devam.. »

Kişisel Swot Analizi

KİŞİSEL SWOT ANALİZİ Bu sayının dosya konusunda kendimiz ile ilgilenelim istedik. Kimiz sorusunu sorduğumuz şu dünyada felsefe yönlü cevaplarımız içinde yer tutan aslında iş hayatımızda ve özel hayatımızda bizi mutlu edecek durumların peşinden koşmaktayız. Okul bitti mezun olduk ve ilk karşılaştığımız şey gerçekler bir iş gerekli ama nasıl bir iş hangi alanda ve oraya nasıl… Devam.. »

Özgeçmiş Hazırlama

Özgeçmiş Hazırlarken Dikkat Edebileceğiniz Önemli Noktalar. Adres bölümüne sadece ev adresini yazın, E-mailinizi mutlaka yazın ve adınızı soyadınızı belirten bir mail adresi kullanın. Ev telefonunuzu ve cep telefonunuzu yazın. Özet bir bölüm hazırlayın burada başarılarınızı ön plana çıkararak kişisel özelliklerinizden bahsedebilirsiniz. Önemli bir bölüm olduğunu unutmayın. Kendiniz ile ilgili ana fikri bu bölümde vereceksiniz. Çok… Devam.. »